Sohbet ve Chat

Takedown     10-07-20     Genel     Sohbet ve Chat     109 Defa Okundu

Sohbet ve Chat

Chat kavramı sanal âlemde çok yaygın olan ve insanlar arasında son derece popüler olan bir kavramdır. Chat kavramını günlük yaşamdaki sohbet kavramına benzetebiliriz. Ama aralarında bazı farklılıkların da olduğu kesindir. Sohbet daha çok yüz yüze yapılan ve sesli iletişime dayayan bir kavram iken ve sohbet eden insanlar daha çok birbirlerini daha önceden tanırken, Chat kavramı ise daha çok birbirlerine yabancı olan ve yazışmaya dayalı jest ve mimiklerden mahrum olan iletişim yoluna verilen addır.

Ama her iki kavramda da temel hedef insanların konuşarak birbirleri ile iletişim kurmalarını sağlamaktır. Bu kadar benzerlikten dolayı sanal âlemde kurulan site isimlerine baktığımızda hemen hemen hepsinde ya sohbet kavramı ya da Chat kavramı vardır. Birbirlerini öyle bir tamamlayan yapıları vardır ki insanlar bu kavramları yeri gelir birbirlerinin yerinde kullandığı da olmaktadır.

Buradan hareketle bizlerde iki kavramı özdeşliğini konu alarak Zirve Sohbet sitesi olarak sohbet Chat odası açarak bu karışıklığa bir son verip hem sohbet amaçlı hem de Chat amaçlı olarak sohbet sitemize gelen kullanıcılarımıza ikisini bir arada sunarak kafa karışıklarına bir son vermeye çalıştık.

Chat Odası

Chat odası nda her ne kadar farklı şehirlerden ya da farklı ülkelerden katılan insanlar olsa da zamanla bu insanlar arasında kurulan dostluk ve arkadaşlık bağları sayesinde hemen hemen onları günlük hayatımızın bir parçası olarak görmeye başlarız.

Çünkü insanlar üzerindeki yabancılık duygusunu atıp kendini sohbetin kollarına attıkları zaman yani insanlarla diyalog kurdukları zaman ister istemez o insan hakkında az çok bilgi sahibi olur. Hatta ve hatta sevmediği ya da kavga ettiği bir kişiyi farklı şartlar altında farklı sohbet odalarında gördüğünde ya da yolları kesiştiğinde insanda biraz tebessüm biraz da mutluluk hissi uyanmaktadır. Bundan dolayı her ne kadar sohbet Chat odalarındaki insanlar ilk başlarda birbirlerine yabancı olsa da ve aralarında herhangi bir bağ olmasa da ilerleyen zamanlar bir aile ortamının da kurulduğu sohbet siteleri vardır. İşte Chat sohbet ailesi olarak kendimizi her yazımızda böyle nitelendirmemizin temel nedeni de budur.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?ZirveSohbet.Net

Gündelik yaşamında monoton veya yalnız vakit geçirmek istemeyen insanların bir araya gelerek sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanlarla tanışmasını sağlayan sohbet sitesi.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2020 Tüm hakları saklıdır. Zirvenin tek adresi! - ZirveSohbet.Net